Drama se odehrálo na sobotním divizním zápase v Čížové. Kvůli řádění soupeřova fanklubu Chebská brigáda rozhodčí v poločase odmítali v zápase pokračovat. Na místě musela zasahovat policie. Jen díky jejímu taktickému počínání se utkání dohrálo a po kontumaci, která potkala v prvním kole čížovský B tým, neprohrálo v sobotu kontumačně i áčko. Dobře to nakonec dopadlo a A tým si připsal první výhru a první tři body. Navíc proti soupeři, který vůbec nebyl snadným soustem.

Domácí zaskočili hosty bleskovou rozehrávkou, kterou po Prášilově rohu zakončil hlavou do sítě chebského gólmana Kučera. Další vyložené šance měli Moravec, Kučera, Prášil i Lovička, ale neproměnili. Naopak Cheb několikrát překvapil domácí zálohu a obranu rychlými brejky a gólmanu Stehnovi nezbylo než vytáhnout ze svého arzenálu pár ukázkových zákro-ků. Když ho v tom ale obrana nechala napotřetí a chebský Krupička prošel přes čtyři hráče a poslal míč přesně k tyči, bylo vyrovnáno — 1:1. Rozhodčí o přestávce odmítali kvůli agresivním fanouškům Chebu zápas dál řídit. To hrozilo kontumací v neprospěch domácích, kteří zatím ze třech zápasů měli jen bod. Nakonec sudí svolili s pokračováním zápasu, ale řádění fanoušků se stupňovalo. S řevem vstupovali i na hřiště, nakonec na hrací plochu a do diváckého sektoru hodili světlici. Na žádost klubu přijela na místo policie. To chebské fanoušky ještě víc rozběsnilo. Zápas se dohrál jen díky taktickému postupu policistů, kteří s fanklubem dlouze diskutovali, žádali postupně doklady a nejagresivnějšího opilého fandu odvedli. Získali tak další minuty pro hru. Nervy ale pracovaly i na hřišti. Zápas se postupně měnil ve spoustu osobních střetů a nepřesností. Domácí se snažili nakopávat dlouhé balony dopředu a vypracovat z toho nějakou šanci. Stupňovali tlak a v 75. minutě při obléhání branky hostů byl v trestném území sražen Šácha a kapitán Brož bezpečně proměnil penaltu. Tím dostal domácí do vedení. V 88. minutě pak definitivní uklidnění do domácích řad přinesl Prášil. Akci rozehrál Moravec, předal Kučerovi a ten dal ideální přihrávku Prášilovi. který obešel brankáře Martince a dal na konečných 3:1. V poslední minutě ještě trenér Jiří Antoš vystřídal gólmana a poslal na hřiště mladého Aleše Grossmana. Odcházející Stehno netušil proč. „To byla jen taková sranda.Chtěl jsem, aby se druhý gólman taky ukázal divákům,“ řekl na vysvětlenou kouč.

Zdroj: Písecké postřehy, 4.9.2013

One Response to “Body zachránila Čížové policie”